OSLOBODITE SE MASNIH NASLAGA NA STOMAKU….
MASNE NASLAGE na stomaku mogu predstavljati zdravstveni problem iz nekoliko razloga :
Povećava rizik od bolesti srca: Masne naslage na stomaku, posebno visceralne masnoće koje okružuju unutrašnje organe, povezane su s povećanim rizikom od srčanih bolesti. Ove masnoće proizvode supstance koje mogu oštetiti krvne sudove i doprinijeti razvoju ateroskleroze.
Povećava rizik od dijabetesa tipa 2: Osobe s povećanim obimom struka često su izložene većem riziku od razvoja dijabetesa tipa 2. Masne naslage u trbušnoj šupljini mogu ometati normalnu funkciju insulina, što dovodi do problema u regulaciji visine šećera u krvi.
Povećava rizik od metaboličkog sindroma: Masne naslage na stomaku često idu ruku pod ruku s drugim faktorima rizika, poput visokog krvnog pritiska, visokih nivoa triglicerida i smanjenja visine “dobrog” HDL holesterola. Kombinacija ovih faktora poznata je kao metabolički sindrom i povezana je s povećanim rizikom od srčanih bolesti, dijabetesa i drugih zdravstvenih problema.
Estetski problemi: Pored zdravstvenih aspekata, masne naslage na stomaku mogu uzrokovati i estetske probleme koji utiču na samopouzdanje i mentalno blagostanje.
Utiče na opštu pokretljivost: Višak masnoće u stomačnoj regiji može otežati obavljanje svakodnevnih aktivnosti i smanjiti opštu pokretljivost.
Povećava opterećenje na karlice: Dodatna težina u trbušnoj regiji može povećati opterećenje na karlicu, što može dovesti do bolova u leđima i drugih problema sa kičmenim stubom.
ŠTA JE POVEĆAN OBIM STRUKA...
Povećan obim struka odnosi se na situaciju kada obim struka premašuje preporučene granice, što može ukazivati na povećanu količinu masnog tkiva u abdominalnom području. To može biti relevantan faktor za procenu zdravstvenih rizika.
Opšte smernice za zdrav obim struka variraju u zavisnosti od pola i etničke pripadnosti, ali, uopšteno, smatra se da povećan rizik za zdravlje postoji kod:
- Muškaraca sa obimom struka većim od 102 cm (40 inča).
- Žena sa obimom struka većim od 88 cm (35 inča).
Ovi brojevi mogu se razlikovati u zavisnosti od preporuka različitih zdravstvenih organizacija. Važno je napomenuti da je ovo samo jedan od mnogih pokazatelja zdravlja, a interpretacija rezultata treba uzeti u obzir i druge faktore, kao što su indeks telesne mase (BMI), opšte zdravstveno stanje, nivo fizičke aktivnosti i druge individualne karakteristike. Povećan obim struka često je povezan s povećanim rizikom od srčanih bolesti, dijabetesa i drugih zdravstvenih problemima..
preuzmite vežbe za stomačne mišiće..
program insulinska rezistencija + mršavljenje..
VAŽNO JE SLEDEĆE....
Raznolikost vežbi:
- Različite vrste vežbi ciljaju različite delove trbušnih mišića. Uključite vežbe poput trbušnjaka, bicikl-crunches, bočnih trbušnjaka, plankova i drugih kako biste osigurali rad svih delova trbušnih mišića.
Pravilna tehnika:
- Fokusirajte se na pravilnu tehniku kako biste maksimalno iskoristili vežbe i smanjili rizik od povreda. Održavajte kontrolu nad pokretima i izbegavajte forsiranje tela.
Umerenost:
- Vežbe za trbušne mišiće ne zahtevaju nužno svakodnevno izvođenje. Mišićima je potrebno vreme za oporavak kako bi se pravilno razvijali. Preporučuje se 2-3 puta nedeljno raditi vežbe za trbušne mišiće.
Serije i ponavljanja:
- Počnite sa 2-3 serije vežbi, sa 10-15 ponavljanja u svakoj seriji. Postepeno povećavajte intenzitet kako stičete snagu.
Uključite kardio trening:
- Kombinacija vežbi za trbušne mišiće s kardiovaskularnim vežbama može pomoći u sagorevanju viška masti, što može doprineti boljem izgledu trbušnih mišića.
Dijeta:
- Dijeta takođe igra ključnu ulogu u oblikovanju trbušnih mišića. Pravilna ishrana može pomoći u smanjenju masnog tkiva koje može prekrivati trbušne mišiće.
Odmor:
- Dajte trbušnim mišićima vreme za oporavak između treninga. Odmor je važan za njihov pravilan razvoj.
INSULINSKA REZISTENCIJA + MRŠAVLJENJE+
kompletan program za zdravlje i dobar izgled..
MOŽDA ĆE VAM SE SVIDETI ...
Kako prepoznati simptome insulinske rezistencije i sprečiti njen napredak?
- septembar 10, 2024
- by PROGRAMI MRŠAVLJENJA
- in insulinska rezistencija